Лют 08
shutterstock_62758228-1024x683

Представники Асоціації українських експортерів і переробників меду та експерти ФАО, провели тренінг для виробників та експортерів меду з Молдови, Киргизстану і Таджикистану в Стамбулі.

В рамках проекту ФАО «Розвиток потенціалу в сфері торгівлі в Східній Європі і Центральній Азії: доступ до ринків для виробників і переробників меду в Європі та Центральній Азії», національні та міжнародні експерти ФАО на чолі з Дмитром Приходьком, і представники Асоціації українських експортерів і переробників меду, провели тренінг для середніх виробників і експортерів меду з Молдови, Киргизстану і Таджикистану. Учасники тренінгу та експерти відвідали міжнародну спеціалізовану виставку Apimondia&ApiExpo 2017, яка відбулася з 29 вересня по 4 жовтня 2017 в Стамбулі.


news-1

 

Під час тренінгу основна увага приділялася світовим тенденціям на ринку меду, тарифним і нетарифним бар’єрам у торгівлі, підготовці до аудиту безпеки харчових продуктів в ЄС і розробці системи простежуваності меду. Учасники також торкнулися тем ідентифікації ринків, залишків антимікробних речовин в меді, сучасних технічних рішень в системі простежуваності меду, вимог до сертифікації, послуг по запиленню та інших аспектів, які впливають на виробництво та  експорт меду.

Спікерами заходу були національний консультант ФАО Анна Бурка, економіст ФАО Катерина Кривонос, міжнародний консультант ФАО Віталій Башинський та колишній заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька.

Директор Асоціації українських експортерів і переробників меду Вадим Паньковський із задоволенням поділився своїм практичним досвідом, а також результатами роботи учасників асоціації з розвитку медового бізнесу як на внутрішньому ринку України, так і історіями успішного виходу компаній на зовнішні ринки. Так, у минулому році сумарна частка учасників асоціації в загальноукраїнському експорті оцінювалася на рівні у 60% – при цьому, з України в 2016 році було експортовано 57 тис. т меду загальною вартістю 97,3 млн. дол. США.

Всі учасники тренінгу і експерти ФАО відвідали різні секції конгресу і стенд Асоціації українських експортерів і переробників меду. На стенді працювали представники 13 компаній Асоціації, представляючи свою продукцію – різні види меду та крем-мед. За час роботи виставки стенд відвідало понад 300 відвідувачів, які хотіли дізнатися про роботу Асоціації, продукцію компаній, а також провести переговори і розглянути варіанти подальшої співпраці з компаніями-учасниками.

За словами учасників Асоціації експортерів і переробників меду, а також делегатів з Молдови, Таджикистану та Киргизстану, участь у тренінгу дозволила не тільки обмінятися інформацією і перейняти досвід роботи українських компаній-лідерів галузі, а й отримати знання, які сприятимуть подальшому розвитку експортного потенціалу країн Центральної Азії та Молдови на світовому ринку меду.
 

Анна Бурка, національний консультант ФАО

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *